Blog

Dekoracje weselne – never ending story
2021-04-29


Oczekiwania, a rzeczywistość
Co jest najważniejsze w wybieraniu stylu dekoracji? Przede wszystkim miejsce! W Twoich myślach wszystko wygląda pięknie, snujesz wizje eleganckiego wesela, widzisz złote podtalerze, wysokie kompozycje, welurowe obrusy, dużo świec i drobnych światełek. Do swojej wizji dodajesz wytworną suknię, najlepiej z długim trenem, buty z diamencikami i eleganckie dodatki. I wszystko byłoby ok.
Nagle okazuje się, że jedyną salą z wolnym terminem w Twojej okolicy jest staropolska karczma. Stoły z bali, drewniana podłoga i kolorowe, folkowe zasłony. Karczma jest klimatyczna, ma swój urok i faktycznie byłoby można zorganizować tam fantastyczne przyjęcie. Jest tylko jeden problem. Twoja wizja eleganckiego, wytwornego przyjęcia, rozmywa się z wizerunkiem sali. 
Dekoratorki mówią, że wszystko jest do zrobienia i faktycznie. Przy obecnych możliwościach, dekoracjach i pomysłach florystów oraz dekoratorów, można zrobić dosłownie wszystko. Musimy jednak liczyć się z tym, że to będzie kosztowało. I to nie mało!

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze motywu przewodniego Waszego wesela?
Przede wszystkim na możliwości obiektu! Jeśli macie już wybraną salę, może byłoby lepiej, aby Wasze dekoracje korespondowały z jej motywem. Do karczmy, zamiast welurowych długich obrusów, wybierzcie bieżniki z lnu, dobierzcie dodatki w stylu rustykalnym. Dodajcie trochę zieleni, może styl greenery, dodatek polnych kwiatów, wzbogacony odrobiną koronek? 
Może styl folkowy, z przemyceniem kolorowych wstążek, różnobarwnych kwiatów, wianków i strojów ludowych? Możliwości jest mnóstwo! Nie dajcie się ograniczyć i zamknąć w ramach typowych dekoracji weselnych!

Dobrze, mamy już dekorację sali weselnej, wybraliśmy kwiaty, rodzaj wazonów, podtalerze, obrusy, ściankę za gośćmi oraz plan stołów. O czym jeszcze nie możemy zapomnieć? Zdecydowanie o bukiecie ślubnym! Ten, choć może, zdecydowanie nie musi pasować do wystroju sali weselnej. Po przyjeździe na miejsce Waszego wesela, bukiet przestaje właściwie być Ci potrzebny. Bukiet panny młodej powinien pasować do sukni oraz sylwetki! Może być zgoła odmienny od wszystkich dekoracji królujących na sali bankietowej.

Wianki, korsarze i inne historie 
Wszystko co może być, ale nie musi. Wianki to świetna opcja przy weselach w stylu slow wedding. Wybierając wianek możecie zrezygnować z welonu. Korsarze – doskonały zamiennik bukietu dla świadkowej lub druhny. Świadkowa ma w dniu ślubu wiele zadań, warto więc, aby jej dłonie nie były zajęte trzymaniem bukietu. Zwróćcie, aby korsarz komunikował z bukietem,  by był zrobiony z tego samego rodzaju i koloru kwiatów. 

Najważniejsze pytanie – ile to wszystko kosztuje?
Zapytać „ile kosztują dekoracje ślubne”, to jak zapytać: „ile kosztuje samochód”. Jest to zależne od wielu zmiennych. Przede wszystkim od wielkości bukietów, sezonu, wybranych opcji dodatkowych, kwiatów, liczby gości. Ceny są bardzo rozbieżne - dekoracje sali weselnej mogą kosztować od ok. 2 tysięcy złotych, po nawet kilkadziesiąt razy więcej! Przeciętna para przeznacza na dekoracje weselne od 5 do 7 tysięcy złotych. Dużo, czy mało – kwestia punktu widzenia. 

Bawcie się swoimi dekoracjami! Dopasujcie swój budżet do oczekiwań i zróbcie to, co Wam w duszy gra! Nie każde dekoracje ślubu i wesela muszą kończyć się na białych różach, chociaż zdecydowanie mogą i to też jest piękne! Dzień ślubu i wesela to zdecydowanie Wasz dzień i to Wy powinniście czerpać z niego satysfakcje!

Copyright © 2021
|
projekt IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się